Strona główna / Co w duszy gra?

Co w duszy gra?

utworzone przez | paź 28, 2023 | Ornamentali

– Czy nie mógłby mnie pan poinformować, którędy powinnam pójść?

– To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś dojść – odparł Kot – Dziwak.

– Właściwie wszystko mi jedno.

– W takim razie wszystko jedno, którędy pójdziesz.

– Chciałabym tylko dostać się dokądś – dodała Alicja w formie wyjaśnienia.

– Ach, na pewno się tam dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo.….

„Alicja w krainie Czarów” Lewis Carroll

I szłam dość długo…. Zamiłowanie do tworzenia rzeczy estetycznych, wyjątkowych trwa u mnie od zawsze. Być może mam to po mojej babci Anieli, która otrzymała nagrodę „złote ręce” w Holandii za haftowane obrusy, które prezentuję w zdjęciach poniżej. Są najważniejszą i najpiękniejszą pamiątką po moich przodkach, jaką do tej pory udało mi się zachować. Precyzyjność wykonania tych haftów ręcznych jest bardzo wysoka. Nie znała maszyny do haftu, ale widać, rzeczywiście miała „złote ręce”.

Z maszyną do szycia zaprzyjaźniona jestem od bardzo dawna. Początkowo szyłam sukienki na własny użytek, bo niewiele ciekawych fasonów było w sklepach. Ale pewnego dnia trafiłam na TILDĘ, szmacianą lalkę z długimi nogami która powstała w Norwegii w 1999 roku, stworzona przez norweską artystkę Finnanger Tone. W tej chwili zdobyła popularność na całym świecie. W pokojach dziecięcych wpisały się już w doskonały design. W 2014 roku uszyłam pierwszą Tildę , która mieszka obecnie w ukochanej Francji. Inne poleciały do Norwegii, Holandii, Niemiec, Anglii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Z czasem pojawiły się zwierzaki, literki, poduszki, narzuty itp. Sytuacja życiowa, w jakiej się znalazłam zmusiła mnie do znalezienia zajęcia, które zajmie moje myśli. I tak znalazłam się kilka razy na targach rękodzieła w Gorzowie Wielkopolskim. Wkrótce zaproszono mnie do zrobienia wystawy w kawiarnio-restauracji w moim mieście z bajką niezwykle mi bliską „Alicja w krainie czarów”. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie. Zauważyłam wtedy, jak wiele osób poszukuje rzeczy tworzonych z pasją, spersonalizowanych i wyjątkowych. Takie prezenty mają szczególną wartość. Moje TILDY można obejrzeć w linku poniżej:

https://www.facebook.com/Tilda-design-241097066087112/?ref=pages_you_manage

Haft komputerowy jest tym, co daje możliwość zmiany rzeczy zwykłej w niezwykłą, wyjątkową. A to bardzo lubię….

W wymienionej bajce znalazłam fragment o tym, jak ważna jest wiara w siebie:

„… To niemożliwe.

– Tylko, jeśli ty w to uwierzysz”

„Alicja w krainie Czarów” Lewis Carroll

Studio Haftu Komputerowego

Czytaj także

Zalety znakowania odzieży w firmie

Zalety znakowania odzieży w firmie

Odzież z logo lub nazwą firmy to najlepszy sposób, aby zapewnić rozpoznawalność marki i promować swoje produkty lub usługi. Odzież znakowana buduje świadomość zespołu, czyli członkowie  rozumieją...

czytaj dalej