Strona główna / O hafcie we wnętrzu

O hafcie we wnętrzu

utworzone przez | paź 28, 2023 | Ornamentali

We współczesnym świecie haft ponownie pojawia się w nowoczesnych wnętrzach. W dawnych czasach haftowane przedmioty przechowywano z pokolenia na pokolenie. Swoimi obrusami pochwaliłam się w rozdziale „Co mi w duszy gra”. Z pewnością haftem można ozdobić ręczniki, makatki, koszule, obrusy, serwety itp. Kiedyś gospodynie haftowały je całymi wieczorami, jesienią i zimą. Cieszy mnie fakt, że przedmioty tego rodzaju są coraz bardziej doceniane w świecie, gdzie w sklepach można kupić już wszystko.

Obecnie jest wiele rzeczy, które mogą być spersonalizowane. Haftowane są zasłony, obrusy, poszewki na poduszki, ręczniki, koce, narzuty na łóżko, pościel, dywaniki, a nawet obrazy. Można je umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Istnieje mnóstwo pomysłów na dekorację mieszkania za pomocą haftu. Niezwykle popularne jest również haftowanie tapicerki oparcia krzesła z tyłu bądź z przodu. Ale taką dekorację wykonuje się niestety raz na jakiś czas. Wygląda to niezwykle okazale. Jeżeli będę miała okazję coś takiego wyhaftować, oczywiście pochwalę się.

Chciałabym pokazać, jak szybko można zmienić wnętrze. Zrobiłam parę aranżacji z poszewek ozdobionych haftami wykonanymi na moich maszynach. W bardzo szybki i prosty sposób możemy wtedy zmienić charakter pomieszczenia. Do wyboru mam bardzo kolorowe i wzorzyste poszewki na kanapę, łóżko, fotel, krzesło. Stanowią niezwykle mocny i przykuwający uwagę akcent aranżacyjny. Poduszki eleganckie, utrzymane w stonowanych kolorach, delikatnie ozdobione sprawią, że w pomieszczeniu zapanuje spokój i harmonia. Podkreślę tylko, jako wykwalifikowany aranżator wnętrz, że należy zwrócić uwagę, aby kolory poduszek zawsze współgrały z pozostałymi elementami wystroju. Trzeba je dobrać do stylu wnętrza, do kolorów oraz pozostałych elementów dekoracyjnych, takich jak dywan czy zasłony. Poszewki mogą być nowoczesne, z delikatnym motywem, a także z pięknymi wzorami geometrycznymi, ze zwierzętami czy kwiatami. Abyśmy czuli się dobrze, powinny być wykonane z bardzo dobrych materiałów, przyjaznych człowiekowi, takich jak len, bawełna, plusz. Ważne, aby nie były tylko dekoracją, ale sprawiały przyjemność w dotyku.

Haftowane poszewki poduszek będą doskonale pasować do wnętrza w stylu etnicznym, eklektycznym, boho, wiejskim, eco, ale mogę być też błyszczące do stylu glamour, z cekinami itp.

Studio Haftu Komputerowego

Czytaj także

Zalety znakowania odzieży w firmie

Zalety znakowania odzieży w firmie

Odzież z logo lub nazwą firmy to najlepszy sposób, aby zapewnić rozpoznawalność marki i promować swoje produkty lub usługi. Odzież znakowana buduje świadomość zespołu, czyli członkowie  rozumieją...

czytaj dalej