Pierwsza maszyna do haftu

Pierwsza maszyna do haftu

utworzone przez | paź 28, 2023 | Ornamentali

Trudno uwierzyć, ale maszyna do haftu, czyli tzw . hafciarka , która miała zastąpić pracę rąk Hafciarek pojawiła się po wielu latach poszukiwań. Francuz Josue Heilmann, w roku 1828 wynalazł ręczną , ale już nazwaną jako maszyna do haftu . Ta maszyna potrafiła pracować z prędkością równą pracy czterech ręcznych hafciarzy!
Maszyna była ogromna… a konstrukcja jakże zaskakująca!. Na ramie rozpięta była haftowana tkanina. Maszyna nie przesuwała igielnicy po tkaninie, tylko przesuwała tkaninę pod igielnicą, czyli dokładnie odwrotnie niż obecnie. Igła posiadała dwa ostre końce i oczko na nici do haftu pośrodku. Gdy tkanina znalazła się we właściwym położeniu, igła trzymana przez jeden z zacisków zostawała przepychana przez tkaninę. Natomiast drugi zacisk po przeciwnej stronie chwytał igłę. Rama przesuwała tkaninę, a igła przechodziła z powrotem na drugą stronę. Dzięki takiej konstrukcji można było haftować w dowolnym kierunku. Ten wynalazek zrewolucjonizował świat haftu.
Współczesne maszyny do automatycznego haftowania, czyli „hafciarki komputerowe” są z każdym rokiem coraz doskonalsze. A wszystko dzięki nowym technologiom. Rozwój techniki komputerowej, ich miniaturyzacja, innowacyjne metody digitalizacji i przesyłania wzorów haftu, pozwalają na jeszcze szybszą i wydajniejszą pracę z komputerową maszyną haftującą.
Haft komputerowy to teraz najbardziej popularna metoda zdobienia tkanin. I godny następca haftu tradycyjnego.
Pierwsza maszyna do haftu. Zdjęcie pochodzi z Wikipedia.
Pierwsza maszyna do haftu. Zdjęcie pochodzi z Wikipedia.
Moja współczesna pracownia
Moja współczesna pracownia

Studio Haftu Komputerowego

Czytaj także

Zalety znakowania odzieży w firmie

Zalety znakowania odzieży w firmie

Odzież z logo lub nazwą firmy to najlepszy sposób, aby zapewnić rozpoznawalność marki i promować swoje produkty lub usługi. Odzież znakowana buduje świadomość zespołu, czyli członkowie  rozumieją...

czytaj dalej
Czym jest personalizacja produktu

Czym jest personalizacja produktu

Wiele osób mnie pyta czym jest owa personalizacja. Otóż pochodzi o idealne dopasowanie produktu do Zamawiającego. Coś, co jest przeznaczone dla konkretnej persony, osoby. Obecnie podobno...

czytaj dalej